Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki UE we Wrocławiu wysoko oceniony

Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze w Rankingu Kierunków Studiów „Perspektywy 2016” – kierowanym, m.in. do maturzystów, został uznany za jeden z najlepszych Wydziałów w Polsce w zakresie kształcenia na kierunku Ekonomia (5 miejsce w kraju na 36 badanych jednostek) i Zarządzanie (8 miejsce w kraju na 56 ocenianych jednostek). Czytaj dalej Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki UE we Wrocławiu wysoko oceniony

Najpopularniejsze kierunki studiów inżynierskich w 2014

W tegorocznej rekrutacji maturzyści chętnie wybierali kierunki inżynierskie. Studia o takim profilu stanowią jedną z bezpiecznych inwestycji w przyszłą karierę.

Oblegane politechniki

W rekrutacji 2014, najwięcej osób zgłosiło się na studia o profilu informatycznym. Swoich sił w rekrutacji na informatykę próbowało 30 tys. 309 osób. To już trzeci rok dominacji tego kierunku studiów. Kolejne miejsca zajęły rekrutacyjne „pewniaki” – prawo, zarządzanie i ekonomia.

Czytaj dalej Najpopularniejsze kierunki studiów inżynierskich w 2014

Studia przyszłości

Serwis Money – US News przepowiedział zawodową przyszłość. Według prognoz na zlecenie wiemy jakie zawody mogą mieć przyszłość za 6 lat.

Wybór studiów inżynierskich – technicznych, ekonomicznych czy psychologicznych może stać się wyjątkowo trafioną inwestycją. Na szczególne zainteresowanie zasługują nowe technologie, biologia i medycyna. Co jeszcze warto studiować by w 2020 roku nie być wykształconym bezrobotnym?

Jedną z metod, aby wybrać zawód przyszłości, jest trzymanie się z dala od zawodów, które zanikają – tłumaczy metodologię swojego działania Money – US News. Bureau of Labor Statistics, rządowa instytucja w USA, każdego roku publikuje listę branż znikających z rynku pracy w USA. Wszystkie te branże mają kilka podobnych cech – wyraźnie widać cięcia kosztów, redukcję zatrudnienia oraz możliwość taniego zastąpienia człowieka maszyną.

Czytaj dalej Studia przyszłości