ul. Sidorska 95/97 21-500 Biała Podlaska
tel. 83/ 344 99 30 (rekrutacja)
83/ 344 99 00 (centrala)
faks: 833449950
e-mail: rekrutacja@pswbp.pl

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej została powołana w 2000 r. Obecnie kształci 3500 studentów na 18 kierunkach i 41 specjalnościach BEZPŁATNYCH studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich.

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej

W ofercie edukacyjnej na rok akademicki 2014/2015 pojawiły się nowe kierunki: studia licencjackie Fizjoterapia, studia inżynierskie Mechanika i Budowa Maszyn, Gospodarka Przestrzenna, Inżynieria Geologiczna, studia magisterskie Pielęgniarstwo.

Uruchamiając nowe kierunki studiów uczelnia tym samym zmierza ku praktycznemu profilowi kształcenia, by jak najlepiej przygotować absolwentów do rynku pracy.

W ciągu 13 lat swej działalności PSW w Białej Podlaskiej zajmuje wysokie miejsca w rankingach szkół wyższych. PSW w Białej Podlaskiej wśród 3 najlepszych uczelni w kraju! (w ogólnopolskim rankingu uczelni wyższych 2013 r. Rzeczpospolitej i Perspektyw).

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej

Z kolei w raporcie przygotowanym przez Konferencję Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych możemy przeczytać m.in., że wśród 36 PWSZ w Polsce, PSW w Białej Podlaskiej plasuje się na:

1 miejscu za liczbę oferowanych kierunków studiów II stopnia (3), przy czym należy zaznaczyć, że do rzadkości należą studia II stopnia w PWSZ, ofertę taką ma zaledwie 9 uczelni tego typu.

• 2 miejscu za liczbę kierunków studiów I stopnia (15)
  • 2 miejscu pod względem liczby studentów cudzoziemców (221)
  • 2 miejscu pod względem liczby przyjętych na I rok studiów stacjonarnych (1121)
  • 3 miejscu pod względem studentów studiów podyplomowych (215)
  • 3 miejscu pod względem liczby studentów stacjonarnych (2850)
  • 6 miejscu pod względem liczby studentów (3504)

Jak pokazuje Raport, PSW w Białej Podlaskiej nie spoczęła na laurach, a entuzjazm władz uczelni nie osłabł – wciąż planują ekspansywny rozwój. Rok 2013 wprowadził zmiany organizacyjne w Uczelni. Od września funkcjonują dwa wydziały: Wydział Nauk Ekonomicznych i Technicznych oraz Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych.

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej

PSW w Białej Podlaskiej posiada Centrum Badań nad Innowacjami, które otwarto we wrześniu 2012 roku. CBI w Białej Podlaskiej zaprasza do współpracy wszystkie instytucje działające na rzecz nauki oraz podmioty gospodarcze zainteresowane realizacją badań naukowych i prac rozwojowych w następujących obszarach badawczych realizowanych w laboratoriach:

• Zakładu Zdrowia: w ramach których są prowadzone diagnostyczne i epidemiologiczne badania nad chorobami zakaźnymi. W chwili obecnej prowadzone są badania w zakresie gruźlicy i boreliozy.
  • Zakładu Informatyki, gdzie prowadzone są badania skierowane na rozwój optycznych technik gromadzenia i przetwarzania informacji.
  • Zakładu Budownictwa, gdzie głównym obszarem badawczym i podstawowych działań wdrożeniowych jest energia odnawialna.

Campus PSW w Białej Podlaskiej to również nowoczesny akademik usytuowany około 250 m od głównego budynku PSW. Dysponuje 192 miejscami noclegowymi w pokojach jedno i dwuosobowych o wysokim standardzie wyposażenia. W 2-os. pokojach z łazienkami znajdują się m.in. lodówka, telewizor, telefon, stałe łącze internetowe, a w budynku znajduje się również: pralnia, suszarnia, sala fitness, siłownia, świetlica, sala konferencyjna. Dom Studenta oferuje miejsca dla kadry profesorskiej oraz miejsca dla studentów niepełnosprawnych. Na każdym piętrze znajdują się kuchnie z pełnym wyposażeniem.

PSW w Białej Podlaskiej posiada także własną PŁYWALNIĘ.