Studenci i absolwenci PŁ wyremontowali dom dziecka

Po ponad 3 tygodniach prac, w poniedziałek, 28 sierpnia o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie podsumowujące akcję Workcamp 2017. W tej edycji, dzięki wsparciu sponsorów oraz studentów PŁ, wyremontowano Dom Dziecka nr 11 przy ul Wólczańskiej 251 w Łodzi. Właśnie tam spotkają się podopieczni placówki, wszyscy zaangażowani w akcję, przedstawicie sponsorów, Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa oraz władz miasta.

Młoda Kadra Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, której członkowie to studenci i absolwenci Politechniki Łódzkiej, trzeci rok z rzędu w czasie swojego urlopu wypoczynkowego lub wakacji, wyremontowała placówkę pożytku publicznego. Sami zebrali niezbędne środki do przeprowadzenia remontu. W sumie od fundatorów i sponsorów pozyskali około 30 tys. złotych, za które kupili materiały budowlane, wykończeniowe oraz meble. Politechnika Łódzka ponownie została partnerem Wokrcampu, m.in. zapewniając zakwaterowanie wolontariuszy w Osiedlu Akademickim.

Remont obejmował prace takie, jak szlifowanie i malowanie ścian na kolory, które dzieci same wybrały, wymianę wszystkich paneli podłogowych, położenie w pokoju dziennym płytek ściennych i podłogowych. Najtrudniejszym zadaniem było ocieplenie pokoju, w którym zimą temperatura spadała do 12 stopni.

Jak podkreśla Mateusz Dankowski, kierownik projektu, absolwent Politechniki Łódzkiej: Podczas prac przewinęło się ponad 30 osób, które ochoczo zabrały się do pracy, bez względu na to, że niektórzy nie studiowali budownictwa ani żadnego kierunku związanego z branżą budowlaną. W miłej i przyjaznej atmosferze prace postępowały naprzód, mimo niespodziewanych problemów, które się pojawiły.

Pomimo zmęczenia, studenci deklarują, że od października rozpoczną przygotowania do Workcampu 2018 – będą poszukiwać nowej placówki czekającej na pomoc, by w czasie kolejnych wakacji przeprowadzić remont.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nine + sixteen =