Uniwersytet Śląski – wyniki rekrutacji

Niedziela, 9. lipca br., była ostatnim dniem gdy kandydaci na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie mogli dokonywać rejestracji w internetowym systemie rejestracji kandydatów na studia w Uniwersytecie Śląskim.

Najwięcej maturzystów zgłosiło chęć studiowania na takich kierunkach jak:

• prawo – 1218 osób,
  • psychologia – 1104 osób,
  • pedagogika – 576 osób,
  • bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe – 547 osób,
  • informatyka – 524 osób,
  • administracja – 517 osób,
  • filologia angielska, specjalność: język biznesu– 472 osoby.

Jeżeli spojrzeć na kierunki pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce w czołówce plasują się:

• realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia – 13,75 osób na miejsce,
  • reżyseria – 9,38 osób na jedno miejsce,
  • filologia angielska, specjalność: kultura-media-translacja – 7,68 osób na jedno miejsce,
  • filologia angielska, specjalność: tłumaczeniowa z językiem japońskim –  6,36 osób na miejsce,
  • filologia angielska, specjalność: język biznesu – 6,29 osób na miejsce,
  • psychologia – 6,13 osób na miejsce,
  • filologia angielska, specjalność: tłumaczeniowa z językiem chińskim – 6,02 osób na miejsce.

Od 12 lipca Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne będą sukcesywnie publikować listy osób przyjętych na studia w Uniwersytecie Śląskim na stronie internetowej www.rekrutacja.us.edu.pl.

Te kierunki gdzie liczba kandydatów nie wypełniła limitu przyjęć, zostaną objęte drugim naborem – który rozpocznie się 1 sierpnia br.