Uniwersytet Rolniczy na Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie

W dniach od 24 do 27 maja pod hasłem „W zgodzie z naturą” odbywać się będzie XVII Festiwal Nauki i Sztuki. Jak co roku w jego organizację zaangażowały się wszystkie uczelnie wyższe Krakowa, a także instytucje naukowe.

Pokazy ekologicznych silników termodynamicznych, roślinności dachów i tarasów zielonych, grzybków kefirowych, roślin in vitro, roślin energetycznych, żywności liofilizowanej, tworzenie bukietów, malowanie na mleku, ręczne tworzenie drucianych zwierzątek, a także występy zespołów artystycznych, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji!

Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie rozpocznie się 24 maja o godzinie 19:00 Koncertem Inauguracyjnym w wykonaniu Lory Szarfan (vocal), Henryka Miśkiewicza (saksofon), Big Band Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncert odbędzie się na dziedzińcu Collegium Nowodworskiego Collegium Medicum, przy ul. Św. Anny 12 (rezerwacja i odbiór wejściówek w Biurze Festiwalu Nauki i Sztuki – Uniwersytet Pedagogiczny, ul. Podchorążych 2, pok. 46b).

Festyn na płycie Rynku trwać będzie od czwartku do soboty, w godzinach od 11:00 do 18:00 (czwartek, piątek) i od 11:00 do 17:00 (sobota).  W organizację Festiwalu włączyły się wszystkie Wydziały Uczelni.

Działalność kulturalną Uniwersytetu Rolniczego zaprezentują na scenie: Studencki Zespół Góralski „Skalni”, Chór Uniwersytetu Rolniczego oraz Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Hagard”.

Koncert Finałowy XVII Festiwalu Nauki i Sztuki w wykonaniu Gheorghe`a Zamfia oraz Orkiestry Uniwersytetu Pedagogicznego, połączonych chórów akademickich pod dyrekcją prof. Adama Korzeniowskiego odbędzie się w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej (ul. Augustiańska 7, wejście od ul. Skałecznej)dnia 26 maja o godzinie 21:00 (rezerwacja i odbiór wejściówek: Biuro Festiwalu Nauki i Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – ul. Podchorążych 2, pok. 46b oraz przed koncertem w kościele).

WYBRANE PROPOZYCJE UNIWERSYTETU ROLNICZEGO W RAMACH FESTIWALU NAUKI I SZTUKI

25 maja (czwartek), w godz. 11.00-18.00 zaprezentuje się Wydział Rolniczo-Ekonomiczny, Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki, Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR.

Wydział Rolniczo-Ekonomiczny przygotował wiele interesujących pokazów i doświadczeń, m.in. pokaz ekologicznych silników termodynamicznych (silnik Stirlinga używany np. w łodziach podwodnych, oraz silnik-zabawka w formie “ptaka pijącego wodę”). Ponadto  prezentowane będą pojazdy zasilane paliwem wodorowym, owady drapieżne i pasożytnicze wykorzystywane w zwalczaniu szkodników roślin, a także roślinność dachów i tarasów zielonych. Dodatkowo będzie możliwa obserwacja drobnoustrojów w mikroskopie świetlnym czy  ocena stopnia zanieczyszczenia mikrobiologicznego i stopnia zapylenia powietrza.

Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR zaprezentuje m.in. mikroskopowe obrazy histopatologiczne wybranych chorób zwierząt na mikroskopach świetlnych, budowę szkieletu kostnego zwierząt, diagnostykę obrazową na przykładzie opisu zdjęć RTG prezentowanych na negatoskopach, a także metody udzielania pierwszej pomocy zwierzęciu.

Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki zaprezentuje m.in. proces wytwarzania biopaliw ciekłych – biopaliwa I oraz II generacji, ogniwo paliwowe, biopaliwa stałe – zrębki, brykiety, pelety oraz wybrane rośliny energetyczne i olejki  eteryczne.

26 maja (piątek), w godz. 11.00-18.00 zaprezentuje się Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa, Wydział Technologii Żywności, Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji.

Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa zaprezentuje m.in. gatunki roślin chronionych, rozmnażanych w kulturach in vitro, sposoby izolacji naturalnych barwników z drożdży i roślin (np. z korzenia marchwi), a także zioła, preparaty biotechniczne, biologiczne, pułapki do monitorowania i odławiania szkodników, oraz organizmy pożyteczne, np. larwy biedronek, bzygów zjadających mszyce, parazytoidów oraz  mszyc.

Wydział Technologii Żywności przygotował m.in. pokaz i degustację liofilizowanych owoców i warzyw, prezentacje pomiaru zawartości cukrów w sokach, pokaz produktów spożywczych wykonanych z owoców, warzyw i grzybów, makro- i mikroskopowe obserwacje grzybów pleśniowych, prezentacje preparatu dymu wędzarniczego, naturalnych przypraw, serów i napojów fermentowanych. Będzie też okazja wzięcia udziału w konkursie na rozbiór trzody chlewnej i bydła (układanie puzzli z elementami rozbioru półtusz).

Wydział Inżynierii Środowiska zaprezentuje możliwości wykorzystania drona w fotogrametrii, tachimetra bezlustrowego, dalmierza, dawnych instrumentów pomiarowych, badania nad właściwościami geotechnicznymi gruntów. Odbywać się będą konkursy geodezyjne, warsztaty z tworzenia kompozycji kwiatowych, rysunku odręcznego i wiele innych.

27 maja (sobota), w godz. 11.00-17.00 zaprezentuje się Wydział Leśny oraz Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt.

Wydział Leśny zaprezentuje w formie warsztatów i konkursów osobliwości przyrodnicze Małopolski – „Na tropie dużych drapieżników”(rozpoznawanie tropów zwierząt- rysia, niedźwiedzia wilka), „Krukowate – czyli o ptasiej inteligencji”, „Mapa małopolskich skarbów przyrody”- lokalizacja roślin i zwierząt na mapie magnetycznej. Planowany jest też konkurs wiedzy leśnej oraz prezentacja Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Hagard”.

style="text-align: justify;">Na stoisku Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt będzie można m.in. za pomocą lupy poddać obserwacji  ikrę karasia srebrzystego, rybie łuski, a także zmierzyć pH lub wykonać własne zwierzątko za pomocą kreatywnych drucików. Dodatkowo planowany jest konkurs z nagrodami pod hasłem: „Trawienie: co? gdzie? kiedy?”

Na estradzie planowane są występy zespołów artystycznych, m.in.: Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Hagard”, Chóru Uniwersytetu Rolniczego, czy Studenckiego Zespołu Góralskiego Uniwersytetu Rolniczego „Skalni”.

Szczegóły programu można znaleźć na stronie internetowej: www.festiwalnauki.up.krakow.pl.