Niedziela z robotami na Politechnice

Wyścigi na czas, pokonywanie toru przeszkód i zmagania robotów ratowniczych, to tylko niektóre atrakcje IV edycji zawodów RoboDrift, które w niedzielę, 14 maja, odbędą się na Politechnice Wrocławskiej. Wszystkich miłośników robotów zapraszamy na godz. 11.00 na parking Strefy Kultury Studenckiej przy ul. Hoene-Wrońskiego 10.

Specjalnie na potrzeby imprezy na parkingu powstanie tor o długości ok. 60 m, na którym będą się ścigać maszyny o wadze maksymalnie 20 kg i wysokości do 80 cm. Rywalizacja w tej konkurencji podzielona została na trzy kategorie:

• RC-Standard – seryjnie produkowane modele RC;
  • RoboDrift zdalnie sterowane – pojazdy stworzone przez uczestników, sterowane radiowo;
  • RoboDrift autonomiczne – pojazdy, które pokonają całą trasę bez ingerencji człowieka. W tym celu mogą użyć czujników odległości lub wykorzystać  wyklejoną na środku toru czarno białą linię.

Nowością tegorocznej edycji imprezy będą zmagania strongbotów, które zmierzą się w walce na moc silników. Po raz pierwszy rozegrane zostaną też zawody wyposażonych w manipulatory robotów ratowniczych, które będą musiały pokonać tor pełen różnych przeszkód.

W sumie roboty będą rywalizować w sześciu konkurencjach:

• Freestyle – konkurs na najciekawiej zaprojektowany robot mobilny,
  • Time attack – klasyczne wyścigi na czas,
  • Offroad – pokonanie toru z przeszkodami,
  • Tug-of-war – przeciąganie robota przeciwnika za pomocą liny,
  • RoboDrift rescue – zmagania robotów ratowniczych,
  • Power challenge – przeciągnie przez roboty samochodu na dystansie 10 metrów.

Zawody mają charakter otwarty – mogą w nich startować studenci z całej Polski, absolwenci różnych uczelni, a także uczniowie szkół średnich i pozostali amatorzy wyścigów robotów, bez ograniczeń wiekowych.

Zarejestrować można się w dniu imprezy – od godziny

9.00, wtedy też zostaną otwarte tory testowe. Jedynie konstrukcje o masie powyżej 10 kg wymagają wcześniejszego zgłoszenia.

RoboDrift organizowany jest na Politechnice Wrocławskiej już po raz czwarty. Zawody przygotowują studenci z Międzywydziałowego Koło Naukowego Mechatroniki „Synergia” i Stowarzyszenia na Rzeczy Rozwoju Nauki i Kultury „Progresja”.

Więcej informacji na stronie: www.robo-drift.pwr.wroc.pl.

Informacje dla mediów umieszczane są na stronie: www.pwr.edu.pl.