Nowy kierunek na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podpisał decyzję o uruchomieniu studiów na kierunku „Lekarskim” na Uniwersytetecie Technologiczno – Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

Od października 2017 roku na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej w swojej ofercie Uniwersytet będzie realizował nowy kierunek. Rektor- prof. dr hab. inż. Zbigniew Łukasik otrzymując decyzję o uruchomieniu nowego kierunku medycznego podkreślił, że procedura ubiegania się o kształcenie lekarzy na UTH Radom trwała od 2014 roku, dokumentacja była analizowana zarówno przez Ministra Zdrowia, jak i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

le_color_text = '333333'; google_color_url = '2666F5'; google_ui_features = 'rc:0'; //-->

Władze Uczelni potwierdziły pełne przygotowanie do realizacji studiów na kierunku Lekarskim, zarówno pod kątem kadry dydaktycznej, jaki niezbędnego zaplecza szpitalnego, w postaci zawartych umów i porozumień z radomskimi szpitalami i innym jednostkami medycznymi. Pełną gotowość współpracy w tym zakresie wyraził także Prezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Więcej informacji: www.nauka.gov.pl.