Jutro terroryści zaatakują WPiA UŚ

W środę, 7.12.2016 roku w godz. od 10.00 do 13.20 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11b, aula nr 6) odbędzie się sympozjum naukowe pt. „Dzień walki z terroryzmem”, które otworzy prorektor ds. badań naukowych prof. zw. dr hab. Andrzej Noras.

Celem dyskusji będą psychologiczne, socjologiczne i prawne aspekty zjawiska terroryzmu oraz działań kontrterrorystycznych. W programie sympozjum przewidziano m.in. wystąpienie mgr. Macieja Bożka z Zakładu Psychologii Klinicznej i Sądowej Uniwersytetu Śląskiego nt. „Psychologii terroryzmu” oraz wykład pt. „Oględziny z miejsca zdarzenia z użyciem broni palnej”, który poprowadzi PPO Przemysław Z. Kuch wraz z zespołem techników kryminalistycznych.

W ramach spotkania (w godzinach 11:40-12:25) zaplanowano także symulację zamachu terrorystycznego oraz działań negocjacyjnych z udziałem funkcjonariuszy  Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji.

Organizatorami spotkania są Koło Naukowe Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 3 =