Dwie nagrody dla Politechniki Wrocławskiej w konkursie ProJuvenes

konkurs_projuvenes_pwrSekcja ds. wsparcia osób z niepełnosprawnością PWr zwyciężyła w kategorii „Studia bez barier”, a Fundacja Manus została uznana za najlepszą organizację pozarządową w konkursie ProJuvenes organizowanym przez Parlament Studentów RP.

Zwycięzcy otrzymali statuetki i dyplomy, które wręczono podczas gali Nagród Środowiska Studenckiego ProJuvenes w Warszawie. Konkurs, który odbył się już po raz czwarty, ma na celu uhonorowanie najaktywniejszych studentów, pracowników i przedstawiciele środowisk pozauczelnianych wspierających studentów.

Kandydatów do nagrody zgłaszali studenci z całej Polski i to spośród nich organizatorzy wybrali po sześciu nominowanych w kategoriach: studencki projekt roku, media studenckie, NGO (organizacja pozarządowa), studia bez barier, kultura studencka, juwenalia i naukowy projekt roku. O zwycięstwie poszczególnych organizacji i projektów zadecydowali internauci w specjalnym głosowaniu.

W kategorii „Studia bez barier” nagrodzono Sekcję ds. wsparcia osób z niepełnosprawnością Politechniki Wrocławskiej. Pracownicy sekcji prowadzą nowoczesną pracownię tyfloinformatyczną – jedyne tego typu miejsce na Dolnym Śląsku i jedno z nielicznych w kraju. Została ona wyposażona w komputery, oprogramowanie, monitory brajlowskie, elektroniczne brajlowskie notatniki, programy udźwiękawiające, które zamieniają komunikaty na ekranie na mowę syntetyczną oraz drukarkę do druku wypukłego.

Najlepszą organizacją pozarządową wybrana została Fundacja Manus, którą w 1995 r. stworzyły Samorząd Studencki PWr i władze uczelni. Organizacja działa na rzecz społeczności Politechniki Wrocławskiej, a zwłaszcza jej studentów. Dba o ich rozwój i karierę, wspiera działalność naukową i szeroko pojętą kulturę studencką.

Wśród największych projektów Manusa są m.in. Akademickie Targi Pracy i Dni Aktywności Studenckiej. Fundacja zajmuje się także ubezpieczeniami dla studentów i pracowników uczelni, prowadzi klub dziecięcy mSzkrab, poradnię prawną i sekcję wsparcia działalności studenckiej, w ramach której pomaga aktywnym studentom i kołom naukowym w organizacji ich projektów i wyjazdów. W ostatnich miesiącach fundacja zaangażowała się w tworzenie Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych w Zajezdni Dąbie we Wrocławiu.

Więcej o działalności sekcji oraz fundacji na stronie www.pwr.edu.pl.

Informacje dla mediów umieszczane są na stronie: www.pwr.edu.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × three =