Prezentacja projektu BioWar

Serdecznie zapraszamy na prezentację projektu BioWar, która odbędzie się w środę, 26 października br. o godzinie 9:30 w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, Bankowa 12, Aula im. Kazimierza Lepszego).

Projekt „BioWar” jest realizowany przez studentów Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w ramach Interdyscyplinarnego Koła Naukowego Przyrodników „PLANETA”. W trakcie rocznych prac przeprowadzono izolację, charakterystykę i selekcję drożdży mających potencjał do wykorzystania w przemyśle, w tym w browarnictwie. Współpraca ze śląskim browarem rzemieślniczym ReCraft pozwoliła na wykorzystanie jednego z wyizolowanych szczepów drożdży do uwarzenia piwa „BioWar”.