III Małopolskie Targi Żywności pod hasłem „Zasmakuj z UR” w pierwszy weekend października

Stoiska z żywnością tradycyjną i regionalną, porady żywieniowe, wykłady, warsztaty, występy artystyczne, wesołe miasteczko, gry i zabawy z animatorami, konkursy z nagrodami – to tylko część atrakcji które czekają na odwiedzających III Małopolskie Targi Żywności „Zasmakuj z UR”. Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. Wstęp wolny.

III Małopolskie Targi Żywności pod hasłem „Zasmakuj z UR” odbędą się w pierwszy weekend października. Będą miały charakter pikniku rodzinnego na otwartym powietrzu.

W sobotę, tj. 1 października  Targi odbywać się będą w godzinach od 10.00 do 18.00, w niedzielę – 2 października od 9.00 do 17.00. Całość wydarzenia będzie miała miejsce na terenie kampusu Uniwersytetu Rolniczego, mieszczącego się przy ul. Balickiej 253. Uroczyste otwarcie wydarzenia zaplanowano na sobotę, 1 października, na godzinę 11:00.

Co jeść? Kiedy jeść? W jakich proporcjach? Jak powszechnie wiadomo – zdrowe odżywianie to regularne dostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych składników w odpowiednich ilościach i proporcjach. Głównym celem organizowanych na Uniwersytecie Rolniczym Targów ma być propagowanie idei zdrowego odżywiania. To także odpowiedź na rosnące zainteresowanie Małopolan produktami tradycyjnymi i regionalnymi.

W Targach udział weźmie kilkadziesiąt wystawców z Małopolski. Swoje wyroby prezentować będą producenci wyrobów  mlecznych, mięsnych, czy soków. Nie zabraknie produktów pszczelarskich, tradycyjnego pieczywa, wyrobów garmażeryjnych (w tym pierogów) i wielu innych. Dla firm uczestniczących w wystawie, to niecodzienna okazja do zaprezentowania swoich produktów i oferty handlowej masowej publiczności,
a także nawiązania cennych kontaktów.

W trakcie Targów odbywać się będą występy zespołów folklorystycznych, grup tanecznych, zespołów wokalno- instrumentalnych czy pokazy Zumby . Wystąpią m.in.: Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Hagard”, „Studencki Zespół Góralski Skalni”, „Grupa Taneczna UR”,  Zespół „Shine”. Planowany jest też pokaz kulinarny w wykonaniu Pani Zofii Grabskiej.

Zasmakuj z UR już w październiku, Organizatorzy zapewniają, że będzie czego smakować!!!

Więcej informacji: www.ck.ur.krakow.pl.