Pomysły na gry komputerowe

28 zespołów z 10 ośrodków akademickich w Polsce weźmie udział w finale 8. Ogólnopolskiego Konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Wydarzenie organizowane przez Politechnikę Łódzką (Instytut Informatyki, Wydział FTIMS) odbędzie się w piątek 1 lipca w Art_Inkubatorze w Łodzi.

Zespoły studenckie zaprezentują oryginalne pomysły na gry komputerowe oraz to w jakim stopniu udało im się wypełnić role i kompetencje – liderów, projektantów, programistów, grafików, projektantów poziomów, ale również artystów koncepcyjnych, muzyków, dźwiękowców i projektantów interfejsów. 20 zespołów będzie walczyć w kategorii Design, a 8 w kategorii Development.

Agenda wydarzenia:
9:00 – rozpoczęcie wydarzenia i przywitania gości;
9:30 – półfinały konkursu – wyłonienie 3 zespołów z każdej kategorii spośród zgłoszonych uczestników;
14:00 – obrady jury;
15:30 – finał konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
Strona wydarzenia: www.gry.it.p.lodz.pl.

Ta edycja ma wyjątkowy charakter ponieważ sektor gier wideo został uznany od tego roku za ambasadora nowoczesnej Polski. Tym samym Narodowe Centrum Badań i Rozwoju umożliwiło finansowanie prac badawczych, tak by polski przemysł gier mógł jeszcze skuteczniej konkurować z zagranicznymi twórcami.

Konkurs został rozszerzony o dwa wydarzenia – warsztaty i konferencję. Warsztaty prowadzone będą przez praktyków biznesu i ekspertów branży i mają stać się przyczynkiem do nawiązania współpracy w zakresie prowadzenia wspólnych prac badawczo – rozwojowych. Równolegle z warsztatami zorganizowana zostanie konferencja obejmująca tematykę wskazaną przez program sektorowy GAMEINN. W wydarzeniu wezmą udział czołowi polscy przedstawiciele branży gier wideo. Wśród nich m.in.: SuperHot, Microsoft, CD Projekt, Techland, 11bit Studios, Teyon, Vivid Games, AT Games, Wastelands Interactive, CI Games, ale zainteresowanie sięga szeroko poza grono wymienionych firm.

Lista sponsorów i patronatów jest bardzo długa, co świadczy o znaczącej randze wydarzenia.