W poniedziałek startują Juwenalia PWr

Ruszają najlepsze juwenalia w Polsce*. W trakcie sześciu dni studenckiej zabawy na Politechnice Wrocławskiej zaplanowano kilkanaście wydarzeń. Nie zabraknie oczywiście koncertów, pokazu P.I.W.O. Light Show czy też wielkiego grillowania na osiedlu Wittigowo. Juwenalia oficjalnie rozpoczną się tradycyjnym „Śniadaniem z Rektorem” 
w poniedziałek, 9 maja o godz. 9.30 (Strefa Kultury Studenckiej).

Pierwszego i drugiego dnia juwenaliów zaplanowano także m.in. Qlturalia (w tym zajęcia taneczne, z kuglarstwa, sztuki origami i warsztaty z druku 3D), występ chóru gospel, maraton tańca i grę nocną.

Środa, 11 maja, upłynie pod znakiem wielkiego grillowania i pokazu P.I.W.O. Light Show, który rozpocznie się ok. 20.45. – Na terenie Wittigowa stanie także specjalny namiot – mówi Jurand Kołodziej. – W środku którego palmy, piasek pod stopami i DJ-e przeniosą wszystkich w hawajskie klimaty. Tego samego dnia rano chętni będą mogli wziąć udział w kolejnej edycji ŻAKtanda.

czwartek ok. godz. 11.00 z kampusu Politechniki wyruszy pochód juwenaliowy. Tysiące studentów ze wszystkich wrocławskich uczelni przejdzie w kolorowym korowodzie na teren akademików PWr, gdzie o godz. 13.00 rozpocznie się część koncertowa. W tym roku na scenie pojawią się Vavamuffin, Pull The Wire, Bethel, OCN, Miuosh (czwartek) oraz Dreadsquad, Buka & Rahim, The Lottery, Jamal, Bokka (piątek). Ponadto przez cały czwartek w sali sportowej przy ul. Chełmońskiego będzie trwała rywalizacja w ramach „Juwenaliów na sportowo”.

Kolejny dzień zabawy na Wittigowie to – oprócz kolejnych koncertów – m.in. bitwa balonowa, beach party i pokaz ewolucji motocyklowych. W sobotę zapraszamy na VII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej, a juwenaliowy tydzień na PWr zakończy niedzielny rajd samochodowy o Puchar Rektora PWr na torze przy ul. Rakietowej.

Pełen program wydarzeń można znaleźć na stronie www.juwenalia.pwr.edu.pl oraz na www.facebook.com/juwenalia.PWr.

Informacje dla mediów umieszczane są na stronie: www.pwr.edu.pl.

*W październiku 2015 r. Juwenalia Politechniki Wrocławskiej zostały uznane za „Najlepsze Juwenalia w Polsce” w konkursie Projuvenes 2015 organizowanym przez Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × one =