Chemiczne talenty w Labfactor

Laureaci Konkursu Chemicznego 3 Wydziałów Politechniki Łódzkiej będą gościć w LabFactor, gdzie odbędzie się uroczystość zakończenia II edycji tego konkursu i rozdanie nagród. Zapraszamy w poniedziałek 18 kwietnia 2016 o godzinie 10:15 do sali konferencyjnej LabFactor na III piętrze (bud. A1, przy wjeździe od ul. Żwirki na kampus A uczelni).

Konkurs Chemiczny współorganizowany jest przez trzy wydziały Politechniki Łódzkiej: Chemiczny, Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska. Tegoroczna edycja zdecydowanie rozszerzyła swą formułę i wykroczyła poza region łódzki obejmując m.in. szkoły z Warszawy, Poznania, Krakowa, Radomia.

Organizatorzy chcą popularyzować wiedzę o szeroko pojętej chemii oraz technologiach i zjawiskach z nią powiązanych. Od uczniów oczekiwane jest także dobre przygotowanie w zakresie podstaw chemii ogólnej, nieorganicznej, organicznej, podstawowych typów obliczeń chemicznych oraz podstaw analizy jakościowej. W konkursie  wzięła udział najzdolniejsza i najbardziej kreatywna młodzież szkół ponadgimnazjalnych.

Podobnie jak rok temu firmy i przedstawiciele łódzkiego przemysłu , coraz śmielej wspierają uzdolnioną młodzież i jej aspiracje w dziedzinach nauk ścisłych, fundując młodym chemikom i inżynierom atrakcyjne nagrody i upominki. Wyróżnieni w konkursie mają także pierwszeństwo w ubieganiu się na wybrane przez siebie wydziały PŁ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 8 =