Trwa rekrutacja na studia inżynierskie

Rekrutacja studia inżynierskie

Rekrutacja na studia techniczne już trwa!

Aby wziąć w niej udział, kandydaci muszą zarejestrować się w systemie internetowym uczelni oraz dokonać opłaty rekrutacyjnej.

Uważaj na terminy

Kandydaci dysponujący maturą mogą rejestrować się w elektronicznych systemach rekrutacyjnych do końca czerwca lub początków lipca. Niektóre uczelnie umożliwiają jednak rekrutację nieprzerwanie aż do września. Każdy maturzysta zainteresowany studiami inżynierskimi powinien uważnie przyjrzeć się terminarzom publikowanemu przez uczelnie, na które planuje się rekrutować, ponieważ mogą się one znacznie różnić, a niewniesienie w terminie opłaty lub brak rejestracji przekreślają szanse na rozpoczęcie upragnionych studiów w październiku 2015 r. W przypadku rekrutacyjnego sukcesu, musimy również przestrzegać restrykcyjnego harmonogramu dotyczącego terminu dostarczania uczelni niezbędnych dokumentów. Pamiętajmy, że ma się wśród nich znaleźć również zaświadczenie lekarskie.

Kierunki dla inżynierów

Przyszłych inżynierów czeka ciężki wybór spośród szerokiej oferty kierunków oferowanych przez uczelnie kształcące na kierunkach technicznych. Poza popularnymi i znanymi kierunkami, takimi jak budownictwo, mechanika i budowa maszyn czy automatyka i robotyka, uczelnie oferują również szereg kierunków bardziej niszowych, jak również kierunki prowadzone w języku angielskim. Studia inżynierskie trwają na ogół 7 semestrów, jednak zdarzają się również programy trwające nawet 8 semestrów. Ukończenie studiów inżynierskich I stopnia otwiera drogę do rekrutacji na studia magisterskie II stopnia.

Szczególne zasady rekrutacji

Podobnie jak w przypadku rejestracji na studia licencjackie oraz magisterskie, również rekrutujący się na studia inżynierskie laureaci olimpiad mogą liczyć na preferencyjne warunki rekrutacji. Szczegółowe zasady dotyczące uprawnień „olimpijczyków” i laureatów innych konkursów można znaleźć na stronach poszczególnych uczelni. Warto się im dokładnie przyjrzeć, ponieważ poszczególne olimpiady i konkursy mogą uprawniać do automatycznej rekrutacji tylko na konkretne, określone przez uczelnię, kierunki studiów.