Nowości w AGH

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie zaprasza kandydatów zainteresowanych podjęciem studiów inżynierskich w roku akademickim 2014/2015.

Uczelnia przygotowała dwie nowości elektronika i mikroelektronika w technice i medycynie. Oba kierunki realizowane są w ramach studiów pierwszego stopnia (technicznych). Studia trwają 3,5 roku.

Zainteresowanie studiami technicznymi z roku na rok rośnie. Coraz popularniejsze stają się uczelnie techniczne, które kształcą inżynierów, a przede wszystkim przekazują specjalistyczną wiedzę.

Dwa nowe kierunki

Eletronika

Kierunek elektronika przygotowany został dla tych kandydatów, którzy poszukują wykształcenia podstawowego i specjalistycznego w tych obszarach gospodarki, które rozwijają się najdynamiczniej. Program ma być odpowiedzią na potrzeby współczesnego przemysłu, jak również spełniać standardy wyznaczane przez branżę IT w Polsce i na świecie. Studia to perspektywa pracy w przemyśle elektronicznym i telekomunikacyjnym (projektowanie, testowanie i diagnostyka systemów elektronicznych w motoryzacji, medycynie, przemyśle, centrach przetwarzania danych) oraz firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w tym multimedialne i łączności ruchomej.

Studia przekazują praktyczne umiejętności:

• projektowania systemów elektronicznych opartych o specjalizowane analogowe i cyfrowe układy scalone, procesory oraz układy programowalne do zastosowań: multimedialnych, medycznych, motoryzacyjnych i teleinformatycznych,
  • wykorzystania narzędzi sprzętowych i programowych w procesie budowy urządzeń elektroniki użytkowej i przemysłowej, a także układów scalonych,
  • implementacji algorytmów i tworzenia sterowników sprzętowych (ASM, C, C++, Java, RTOS, EmLinux, iOS),
  • wykonywania pomiarów, testowania i konfiguracji systemów, protokołów i usług (EMC,QoS),
  • prowadzenia projektów metodami planowymi i zwinnymi (Agile).

W toku studiów dla studentów dostępne są laboratoria, które pozwalają na przeprowadzanie własnych badań i eksperymentów. Dodatkowym atutem studiów jest możliwość uzyskania dodatkowych certyfikatów potwierdzających kwalifikacje, praca w zespołach projektowych i praktyczny aspekt prowadzonych zajęć.

Mikroelektronika

Mikroelektronika to dziedzina nauki, która zajmuje się wytwarzaniem i przetwarzaniem sygnałów elektrycznych o niewielkich amplitudach w miniaturowych urządzeniach elektronicznych. Nauka te, a dokładnie produkty wykonane w oparciu o tę dziedzinę, dostępne są w każdym urządzeniu. MA je prosty sprzęt AGD, telefony, gry przenośne, a przede wszystkim specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w przemyśle i medycynie. Kierunek studiów koncentruje się właśnie na medycynie. Bezpośrednim celem studiów jest wykształcenia studenta tak by stał się inżynierem, który zdobędzie wiedzę i umiejętności pozwalające obsługiwać i projektować  urządzenia mikroelektroniczne.

Studia przekazuję wiedzę i umiejętności w zakresie:

• budowy miniaturowych urządzeń elektronicznych i technologii używanych do ich wytwarzania,
  • umiejętności wykorzystywania komponentów elektronicznych do budowy systemów mikroelektronicznych,
  • umieję
    tności pisania oprogramowania dla systemów opartych na mikrokontrolerach, mikroprocesorach i układach FPGA,
  • umiejętności projektowania elementów elektronicznych (zarówno elektroniki dyskretnej jak i układów scalonych).

To wysoce specjalistyczne studia, których największym atutem jest nacisk na praktyczne zajęcia realizowane podczas całego toku. Student otrzymuje dobry program, wyszkoloną kadrę oraz dostęp do nowoczesnego sprzętu, technologii i oprogramowania.

Poznaj uczelnię: Akademia Górniczo-Hutnicza

Jedna myśl nt. „Nowości w AGH