Vistula kształci inżynierów

Od roku akademickiego 2013/2014 dostępne są nowe kierunki w uczelni Vistula.

4 nowości wprowadzono do oferty uczelni zapewne po to by sprostać ogromnemu zainteresowaniu jakim cieszą się studia techniczne od przeszło 3 lat w Polsce.

Na liście oferty edukacyjnej pojawiły się studia techniczne na kierunkach: architektura i urbanistyka, budownictwo, geodezja i kartografia oraz informatyka.

Architektura i urbanistyka

To kierunek, w toku którego student przygotowuje się do kompetentnego uczestniczenia w procesie kształtowania przestrzeni tworzącej ramy życia jednostek i grup społecznych. Tematyka studiów obejmuje wiedzę zawodową w zakresie architektury i urbanistyki, znajomości technik i technologii budowania i wyposażania obiektów, zasad rozwiązywania problemów uzbrojenia i infrastruktury technicznej, problemów ekonomicznych i prawnych procesu inwestycyjnego, a także obszernej wiedzy z zakresu architektury krajobrazu, budowy miast, ich struktury przestrzennej, funkcjonalnej, komunikacyjnej, ekologicznej oraz zasad gospodarowania przestrzenią i planowania przestrzennego”.

Budownictwo

Budownictwo obecny w każdej polskiej politechnice i szkołach prywatnych oferujących studia inżynierskie. Jego popularność wynika przede wszystkim z ogromnych inwestycji realizowanych w Polsce w obszarze infrastruktury drogowej i obiektowej. W toku studiów studenci dowiedzą się jakie technologie wykorzystywane są do realizacji obiektów budowlanych, poznają materiały i wyroby budowlane, nauczą się podstawowych obliczeń konstrukcji oraz wymogi obowiązujące w działalności budowlanej w Unii Europejskiej.

Specjalności:

• organizacja i ekonomika budownictwa
  • eksploatacja i zarządzanie nieruchomościami

Geodezja i kartografia

Geodezja i kartografia to kierunek, w ramach którego przekazywana jest wiedza z zakresu wyznaczania położenia obiektów w przestrzeni, przedstawiania ich na mapie, a także badania i pomiarów deformacji Ziemi.

• geodezja inżynieryjno-przemysłowa
  • kataster i zarządzanie nieruchomościami

Informatyka

Studia na tym kierunku mają na celu zapewnienie wykształcenia

, zarówno wiedzy jak i umiejętności, które pozwolą na podjęcie pracy w dowolnym podmiocie gospodarczym. Mają uczyć kreatywnego myślenia.

• gry komputerowe
  • informatyka w biznesie
  • informatyka w systemach pomiarowych
  • modelowanie i wdrażanie systemów informatycznych
  • sieci komputerowe
  • technologie baz danych
  • technologie internetowe

Wymienione kierunki oferowane są na studia stacjonarnych i niestacjonarnych. Trwają 7 semestrów (3,5 roku). Kończą się tytułem zawodowym inżynier.

Poznaj uczelnię: Akademia Finansów i Biznesu Vistula