Logistyka i transport

Trwa rekrutacja na studia techniczne w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej na kierunek logistyka i transport.

W ramach studiów dostępne są cztery specjalności: logistyka i transport, inżynier jakości, zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, zarządzanie magazynami i centrami logistycznymi.

Studia inżynierskie w WSB w Dąbrowie Górniczej to praktyczny program nauczania, który łączy klasyczną edukację z zajęciami praktycznymi, które realizowane są we współpracy z przedsiębiorcami takimi jak: Rabben, TUV Nord Polska, GTL. Tok nauczania wspomagany jest specjalistycznym oprogramowaniem m.in. system Formica, Flexsim oraz Compass, narzędzia VISUM / VISSIM, a także dedykowanymi modułami zintegrowanych systemów zarządzania IFS. Uzupełnieniem procesu dydaktycznego są warsztaty z praktykami, wizyty studyjne oraz praktyki w wiodących firmach z branży TSL (m.in. UPC, Arcelor Mittal, General Motors, Rabben).

Czego uczy się student?

Absolwent kierunku logistyka zdobywa ogólną wiedzę i umiejętności niezbędne do operacyjnego zarządzania logistycznego i rozwiązywania problemów logistycznych za pomocą metod i technik inżynierskich w ramach działów funkcjonalnych podmiotów gospodarczych, w szczególności wiedzę z zakresu:

• funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych,
  • prawidłowości i problemów zarządzania organizacją i jej funkcjonowania,
  • podejścia systemowego i procesowego w logistyce,
  • stosowania nowoczesnych metod i narzędzi inżynierskich pozwalających rozwiązywać problemy logistyczne,
  • zarządzania kosztami przepływu surowców, produktów i informacji,
  • logistyki zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji,
  • infrastruktury logistycznej,
  • ekologistyki,
  • procesów zapewnienia jakości w logistyce.

Studia trwają 7 semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera. Realizowane są w trybach: stacjonarnym i niestacjonarnym.

Poznaj uczelnię: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej