Technologia Chemiczna w Politechnice Rzeszowskiej

Technologia chemiczna, studia techniczne w Politechnice Rzeszowskiej w roku akademickim 2013/2013 dostępne również jako studia w ramach kierunków zamawianych.

Studia technologia chemiczna oferowane są jako studia techniczne oraz studia drugiego stopnia. Trwają odpowiednio 3,5 roku oraz 2 lata. Studia pierwszego stopnia kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera.

Wiedza w toku studiów

Studenci, którzy zdecydują się na studia chemiczne zyskują wykształcenie podstawowe z zakresu nauk chemicznych i technicznych oraz wiedzę dotyczącą chemicznych procesów technologicznych. Dodatkowo zdobywają umiejętności kierowania zespołami ludzkimi oraz firmą.

Potencjalne miejsca pracy

Absolwent studiów technologia chemiczna zdobywa wiedzę i umiejętności, które pozwalają na rozpoczęcie pracy w:

• przemyśle chemicznym i przemysłach pokrewnych,
  • firmach związanych z produkcją nowoczesnych materiałów – na stanowiskach związanych z organizacją i prowadzeniem procesów produkcyjnych,
  • oraz prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Specjalności dostępne w toku studiów

1. Technologia organiczna i tworzywa sztuczne;
  2. Analiza chemiczna w przemyśle i środowisku;
  3. Inżynieria chemiczna i bioprocesowa;

Poznaj uczelnię: Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza

Jedna myśl na temat “Technologia Chemiczna w Politechnice Rzeszowskiej”