Studia na kierunku informatyka z dofinansowaniem

Studia techniczne na kierunku informatyka to studia, które gwarantują pewną przyszłość. Zdaniem ekspertów za kilka lat na rynku pracy będzie brakowało ponad 30 proc. informatyków i programistów. Tymczasem wciąż zbyt mało osób decyduje się na studia na kierunku informatyka

Brakuje także kobiet, które z tą dziedziną wiedzy wiążą swoją zawodową przyszłość. Aby zapobiec tym trendom, uczelnie wyższe zachęcają kandydatów do studiowania Informatyki. Najlepsze z nich wspiera w tym Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Unia Europejska.

Studia inżynierskie w WSB – studia połączone z praktyką

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej od lat prowadzi studia inżynierskie na kierunku informatyka, oferując kandydatom praktyczny program kształcenia, staże i praktyki. Uczelnia współpracuje z biznesem aktywnie wspierając proces dydaktyczny. W otoczeniu WSB znajdują się renomowane firmy i eksperci, którzy uczestniczą w procesie edukacji, konsultują program studiów, uwzględniając m.in. aktualne potrzeby rynku i pracodawców: Comarch, UPC, Wasko, Netology, IBM, Dell.

Uczelnia bierze aktywny udział w ważnych wydarzeniach branży informatycznej, m.in. wizytując wraz ze studentami targi CeBit w Hanowerze, czy uczestnicząc w letnim obozie treningowym BlackBerry® Jam Cam (w lipcu 2013 r. zorganizowano go w Madrycie)
W tym roku w WSB swoją działalność zainaugurowała Akademii BlackBerry®WSB, której uczestnicy w formie warsztatowej poznają najnowsze metody tworzenia aplikacji mobilnych, mają też szansę wylosować cenne nagrody.

Studia informatyczne ze wsparciem ministerstwa

O jakości studiów w WSB świadczy także wyróżnienie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które doceniło uczelnie doskonalące programy kształcenia poprzez nowoczesne metody nauczania i współpracy. W ten sposób nagrodzono 62 kierunki studiów, prowadzone przez 37 uczelni z 17 polskich miast. Wśród nich znalazło się jedynie 9 uczelni niepublicznych. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej była jedyną uczelnią niepubliczną, która otrzyma wsparcie ministerialne w wysokości 1 000 000 zł na prowadzenie kierunku Informatyka.

Studia inżynierskie na kierunku aplikacje mobilne

Ciekawą propozycją śląskiej uczelni są studia techniczne na kierunku aplikacje mobilne. Aplikacje mobilne są coraz szerzej stosowane w różnych aspektach życia i są nieodłącznym elementem urządzeń mobilnych (tj. telefon, tablet, smartfon, iPhone, iPad). Aplikacje są wykorzystywane m.in. do komunikacji ze znajomymi i Internetem, realizacji zaawansowanych operacji finansowych, dostarczania informacji i rozrywki oraz dokonywania zakupów. Obecnie, najwięcej aplikacji powstaje na urządzenia z systemem iOS (aplikacje na iPhone oraz iPad’a) firmy Apple oraz z systemem Android firmy Google.

Dla tych platform istnieje ogromny rynek tysięcy różnego rodzaju aplikacji i gier mobilnych. O ogromnym potencjale marketingowym, rozrywkowym i biznesowym, jaki tkwi w aplikacjach mobilnych świadczy fakt, że ok. miliarda użytkowników na całym świecie korzysta z systemów iOS i Android.

To ostatni dzwonek by zapisać się na studia i rozpocząć naukę w nowym roku akademickim.

Poznaj uczelnię: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej