Po tych studiach masz pracę!

Po ostatniej publikacji rankingu tygodnika WPROST nabieramy przekonania, że studia inżynierskie nadal są doskonałą inwestycją w przyszłość – po tych studiach znajdziesz pracę!

Ranking został całkowicie zdominowany przez uczelnie techniczne. Każdy kto zastanawia się dlaczego warto wybrać studia inżynierskie? powinien zwrócić uwagę na preferencje największych firm w Polsce. Absolwenci studiów inżynierskich na kierunkach przyrodniczych, matematycznych lub technicznych mają szansę  na ciekawą, zgodną z wykształceniem pracę.

Popularne zawody nadal wymagają gruntownej wiedzy, a studia inżynierskie gwarantują wiedzę ścisłą, której szukają pracodawcy.
Warto pamiętać o tym, że to nie absolwent kształtuje rynek, a niewidzialna ręka rynku. Zatem wybór studiów to trochę jak wróżenie z fusów, bo przecież mało kto, nawet najlepsi analitycy nie są wstanie przewidzieć zapotrzebowania na rynku pracy za kilka lat. Te kilka lat może okazać się bezcenne. Studia inżynierskie przecież trwają 3,5 roku. Po tym czasie absolwent może zastać zupełnie inną sytuację na rynku pracy.

Studia inżynierskie wspiera Ministerstwo

Studia inżynierskie - studia techniczne
Studia inżynierskie – studia techniczne

Coraz lepszy start absolwentów na rynku pracy jest jednym z priorytetów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które wspólnie z ekspertami rynku pracy opracowało listę 14 kierunków studiów kluczowych dla rozwoju gospodarczego Polski. Są to: automatyka i robotyka, biotechnologia, budownictwo, chemia, energetyka, fizyka/fizyka techniczna, informatyka, inżynieria materiałowa, inżynieria środowiska, matematyka, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, ochrona środowiska, wzornictwo. Wsparcie ministerstwa, zapotrzebowanie firm, a przede wszystkim fakt, że to właśnie absolwent studiów technicznych potrzebuje statystycznie najmniej czasu na znalezienie pracy to kilka mocnych powodów, dla których warto rozważyć studia inżynierskie.

Studia techniczne ułatwiają znalezienie pracy

Studentki i studenci kierunków inżynierskich są na właściwej drodze, by zapewnić sobie dobry start na rynku pracy. Studia wyższe to furtka do lepszego zawodu, lepszej pracy i lepszych zarobków. Z ostatnio przeprowadzonego sondażu tygodnika WPROST  wśród 500 największych polskich firm wynika, że informatycy, inżynierowie różnych specjalności – absolwenci kierunków technicznych są najbardziej cenieni na rynku pracy. Ogólny Ranking WPROST zdominowały uczelnie techniczne, na czele z Politechnika Warszawską.
Sprawdź, które studia techniczne ułatwią Ci znalezienie pracy: ranking szkół wyższych