Ciekawe i popularne studia techniczne

W dobie kryzysu pewności nie daje żaden wyuczony zawód. Ogromne przesycenie specjalistów ds. marketingu, zarządzania, finansów i absolwentów kierunków humanistycznych generuje coraz większe bezrobocie wśród młodych, zaczynających swoją karierę zawodową świeżo upieczonych studentów

Coraz większym wyzwaniem staje się wybór właściwego kierunku studiów. Na horyzoncie pojawiają się wracające do łask studia inżynierskie. Skąd bierze się ich popularność?

Wciąż popularne studia inżynierskie

To nie moda. To nie nagły zwrot zainteresowań maturzystów, to przede wszystkim przekonanie o większych szansach na rynku pracy. Studia wyższe mają wpłynąć bezpośrednio na przyszłość każdego młodego człowieka, który inwestuje swój czas i wysiłek w 3,5 roku nauki.

Studia inżynierskie od kilku lat zyskują z roku na rok zyskują większe grono zwolenników i stają się tymi najbardziej pożądanymi przez kandydatów studiami. Uczelnie państwowe i prywatne starając się dostosować do potrzeb rynku pracy tworzą nowe kierunki i specjalności.

Studia inżynierskie - techniczneStatystyki ministerstwa nauki, dotyczące rekrutacji w roku akademickim 2010/2011, pokazują skalę zainteresowania maturzystów studiami technicznymi. Po raz pierwszy od lat politechniki wiodą prym w ilości kandydatów na studia. W politechnikach w Polsce odnotowano świetnie wyniki rekrutacji 3,9 osób na jedno miejsce. W tym samym czasie do uniwersytetów aplikowało 3,5 osoby na jedno miejsce. Tę tendencję potwierdza także Minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Ciekawe studia inżynierskie R
11; kierunki

• administracja,
  • bezpieczeństwo narodowe