Studia inżynierskie – techniczne ile trwają?

Ile trwają studia inżynierskie, techniczne?

Studia inżynierskie I stopnia trwają przeważnie 3,5 roku (7 semestrów). Przygotowują do pracy w określonym zawodzie. Absolwent uzyskuje tytuł zawodowy inżyniera. Studia techniczne – inżynierskie to nie tylko teoretyczne wykłady z przedmiotów ścisłych, jak matematyka, czy fizyka, ale też zajęcia laboratoryjne i ćwiczenia.

W trakcie nich prowadzone są doświadczenia, które pomagają przybliżyć i zrozumieć trudne zagadnienia z przedmiotów ścisłych. Studenci studiów inżynierskich zdobywają wiedzę praktyczną, a nie tylko uczą się na pamięć.

Studia techniczne – inżynierskie

Studia inżynierskie - techniczne
Studia inżynierskie – techniczne

Studia techniczne uczą więc kreacji, logicznego myślenia. Absolwenci z tytułem inżyniera mają szansę na zdobycie ciekawej pracy. Zawód inżynier to praktyczne wykształcenie daje wiele możliwości i dobry start na rynku pracy. Dyplom studiów inżynierskich pozwala na kontynuację edukacji zarówno na studiach magisterskich II stopnia, jak i studiach podyplomowych.

Najlepsze studia inżynierskie oferuję polskie politechniki, które słyną już z edukacji na kierunkach technicznych niezmiennie od ponad 80 lat. Chcesz poznać aktualną listę politechnik? Politechniki w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen − 3 =